Yageo 9T06031A40R2CAHFT
9T06031A40R2CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A40R2CAHFT
Brief Description
RES SMD 40.2OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A40R2CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A40R2CAHFT
QUANTITY
9T06031A40R2CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A40R2CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A40R2CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)40.2
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A40R2CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A40R2CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A40R2CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A40R2CAHFT
WIRE MARKER B/W .32-.63"100PC datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 710MHZ 10VSSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT .050 100POS R/A T/H datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOARD EVAL PWR MOD LMZ23603 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW SOD80 datasheet.pdf