Yageo 9T08052A1000DBHFT
9T08052A1000DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1000DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1000DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1000DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A1000DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1000DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1000DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1000DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1000DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1000DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1000DBHFT
TRANS NPN 30V 7A SOT223 datasheet.pdf
SWITCH FORMED LEVER SPDT .1A datasheet.pdf
CONN HOUSING 44POS 2MM W/KEY datasheet.pdf
IC ZERO DELAY CLOCK BUFF 16SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf