Yageo 9T08052A1023BBHFT
9T08052A1023BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1023BBHFT
Brief Description
RES SMD 102K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1023BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1023BBHFT
QUANTITY
9T08052A1023BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1023BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1023BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1023BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1023BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1023BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1023BBHFT
CONN HEADER .100 DUAL STR 8POS datasheet.pdf
FUSE GLASS 63MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 60MA 13.9 OHM datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 4V 20% 1411 datasheet.pdf
IC 8-1 DATA SELECT/MUX 16-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 1.2A SOT-223-4 datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.5A 6TDFN datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf