Yageo 9T08052A1650CAHFT
9T08052A1650CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1650CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 165 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1650CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1650CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A1650CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1650CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1650CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1650CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1650CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1650CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1650CAHFT
CAP CER 910PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 18AWG .156 ORANGE datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 25VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.163MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 220MA 3.056 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf