Yageo 9T08052A2000FBHFT
9T08052A2000FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2000FBHFT
Brief Description
RES SMD 200 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2000FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2000FBHFT
QUANTITY
9T08052A2000FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2000FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2000FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2000FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2000FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2000FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2000FBHFT
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 10A D2PAK datasheet.pdf
LABEL TT POLY WHT 3.25 X 0.50" datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
HDI SEATING TL 3 ROW 75 POSN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
PLUG-INSIDE ROLLER PLUNGER SPDT datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf