Yageo 9T08052A2050BAHFT
9T08052A2050BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2050BAHFT
Brief Description
RES SMD 205 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2050BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2050BAHFT
QUANTITY
9T08052A2050BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2050BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2050BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2050BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2050BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2050BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2050BAHFT
IC VREF SHUNT 1.235V 8SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
Connector Header 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 2K EEPR 8MSOP datasheet.pdf
CAP LARGE SUBMINI PANEL IND YLW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 15POS .23M datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf