Yageo 9T08052A2153BBHFT
9T08052A2153BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2153BBHFT
Brief Description
RES SMD 215K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2153BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2153BBHFT
QUANTITY
9T08052A2153BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2153BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2153BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2153BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2153BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2153BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2153BBHFT
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 1A SOT223 datasheet.pdf
BOARD DAUGHTER ICEPIC3 datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 22.6KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRL SWITCH OCT W/SPI 28SOIC datasheet.pdf
0625 PIN-LINE HDR SCRW MACH CONT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf