Yageo 9T08052A22R0DBHFT
9T08052A22R0DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A22R0DBHFT
Brief Description
RES SMD 22 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A22R0DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A22R0DBHFT
QUANTITY
9T08052A22R0DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A22R0DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A22R0DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A22R0DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A22R0DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A22R0DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A22R0DBHFT
TERM SOLDER SLOT .340" .135"L datasheet.pdf
IC CTRLR DC/DC 2PH HI EFF 38-QFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 20A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.4A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V 5% BP 1825 datasheet.pdf
SWING FRAME FOR 19 MOUNTING datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 47MA 21 OHM SMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 19.5W datasheet.pdf