Yageo 9T08052A3003BAHFT
9T08052A3003BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3003BAHFT
Brief Description
RES SMD 300K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3003BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A3003BAHFT
QUANTITY
9T08052A3003BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3003BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3003BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3003BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3003BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3003BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3003BAHFT
RES 0.16 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CAP CER 120PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CABLE R/A MALE-R/A MALE 5POS 4M datasheet.pdf
IC ADC STEREO AUDIO 32QFN datasheet.pdf
BALL BUSHING datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf