FFF DDPV50P565MTXLF
DDPV50P565MTXLF picture photo
Mfg. Part Number
DDPV50P565MTXLF
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
DDPV50P565MTXLF.pdf
Availability of DDPV50P565MTXLF
QUANTITY
DDPV50P565MTXLF Order Process
Ship out your order
Specifications of DDPV50P565MTXLF
Internal Part NumberEIS-DDPV50P565MTXLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationOD, DP Series Drawing Rev. 25/Feb/2015
Standard Package100
SeriesDP
PackagingBulk
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder
FeaturesGrounding Indents, Mounting Brackets
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DDPV50P565MTXLF
Related LinksDDPV50P, DDPV50P565MTXLF Datasheet, FFF Distributor
DDPV50P565MTXLF Details Description
Related parts for DDPV50P565MTXLF
REGLR -3.3V 1.0A 3 PIN CU HS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC PRO-X PROG CODEC/SLCC 48-LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3A 85 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf