Yageo 9T08052A3090DAHFT
9T08052A3090DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3090DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 309 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3090DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A3090DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A3090DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3090DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3090DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3090DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3090DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3090DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3090DAHFT
MOD PWR 5-FUNCT 10A 4.8QC SCREW datasheet.pdf
IC CTRLR DC/DC 4-CHAN 20-QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 6XSON datasheet.pdf
IC WEST BRIDGE ANTIOCH 100-VFBGA datasheet.pdf
OPTOISO 5KV 2CH PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A SC88A datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
FOOT REST 24 WIDE LIGHT GRAY datasheet.pdf
IC DEMODULATOR DVB-T/C 36-QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf