Yageo 9T08052A47R5FBHFT
9T08052A47R5FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A47R5FBHFT
Brief Description
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A47R5FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A47R5FBHFT
QUANTITY
9T08052A47R5FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A47R5FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A47R5FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A47R5FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A47R5FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A47R5FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A47R5FBHFT
FIXED IND 47UH 520MA 833 MOHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 36A TO-247 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/02/90 1.5SN BK datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 3W DO204AL datasheet.pdf
RES 250 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSR 684FCBGA datasheet.pdf
PROTECTIVE CAP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf