Yageo 9T08052A5102FBHFT
9T08052A5102FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A5102FBHFT
Brief Description
RES SMD 51K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A5102FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A5102FBHFT
QUANTITY
9T08052A5102FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A5102FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A5102FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A5102FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A5102FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A5102FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A5102FBHFT
FIXED IND 22UH 19A 8 MOHM TH datasheet.pdf
IC MPU V-MONITOR 4.63V SOT143-4 datasheet.pdf
WIRE MARKER B/W .10-.20"1000PC datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 20SSOP datasheet.pdf
FERRITE CORE P 250NH N48 datasheet.pdf
SGE-245-2-2430 02000C SFTY EDGE datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf