Yageo 9T08052A5110FBHFT
9T08052A5110FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A5110FBHFT
Brief Description
RES SMD 511 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A5110FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A5110FBHFT
QUANTITY
9T08052A5110FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A5110FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A5110FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A5110FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A5110FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A5110FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A5110FBHFT
HEATSINK 14-16 DIP BLACK .19" datasheet.pdf
IC LI-ION/LI-POLY CTRLR 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 576 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 16SKT SLD CUP datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf
CRIMP TOOL 10-589504-72P datasheet.pdf
CAP CER 11PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
IC LED DVR 4CH CC 23MA 8DFN datasheet.pdf