Yageo 9T08052A6803BAHFT
9T08052A6803BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A6803BAHFT
Brief Description
RES SMD 680K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A6803BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A6803BAHFT
QUANTITY
9T08052A6803BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A6803BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A6803BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A6803BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A6803BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A6803BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A6803BAHFT
CONNECTOR SPLICE FIBER OPTIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.025" (0.64mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.5A 6TDFN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
VARISTOR 423V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
ADAPTER JTAG EMULATOR 14/20 PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf