Yageo 9T08052A9530DAHFT
9T08052A9530DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A9530DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 953 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A9530DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A9530DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A9530DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A9530DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A9530DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A9530DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A9530DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A9530DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A9530DAHFT
FIXED IND 5.6UH 2.79A 51 MOHM TH datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 12KB FLASH 18DIP datasheet.pdf
DIN TYPE B STR REC LFCNR datasheet.pdf
FUSE 400A 690V 1E/76 AR UC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 10W +/-12V 416MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
XG4 22AWG 7/30 8C BRAID 300V datasheet.pdf