Yageo 9T12062A1581DBHFT
9T12062A1581DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1581DBHFT
Brief Description
RES SMD 1.58K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1581DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1581DBHFT
QUANTITY
9T12062A1581DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1581DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1581DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1581DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1581DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1581DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1581DBHFT
SIDACTOR BIDIR 65V 250A TO-92 datasheet.pdf
RES 3 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 6.3V 10% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SLDSW 10A SPNC 0.5M NONE UL-CS datasheet.pdf