Yageo 9T12062A1800BBHFT
9T12062A1800BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1800BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1800BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1800BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A1800BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1800BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1800BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1800BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1800BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1800BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1800BBHFT
Crystal 40.0000MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FEET RUBBER .75" X .5" BLK 1=24 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16-TSSOP datasheet.pdf
IGBT 600V 80A 290W TO247 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V NP0 1825 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 64K EEPR 8TSSO datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 54MHZ 8VDFPN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 800V 2A SOD57 datasheet.pdf