Yageo 9T12062A1821DBHFT
9T12062A1821DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A1821DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.82K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A1821DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A1821DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A1821DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A1821DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A1821DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A1821DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A1821DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A1821DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A1821DBHFT
IC REG LDO 5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 14W STER 9SIL datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 412 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 213K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf