Yageo 9T12062A2213DBHFT
9T12062A2213DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2213DBHFT
Brief Description
RES SMD 221K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2213DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2213DBHFT
QUANTITY
9T12062A2213DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2213DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2213DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2213DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2213DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2213DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2213DBHFT
TIE PAN TY REL NYL BLUE 14.5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES CHAS MNT 500 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 65.08K OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
IGBT 1200V 149A 862W SOT-227 datasheet.pdf
AB 16C 14#16, 2#12 PIN RECP datasheet.pdf
Low Cost, High Performance Voltage Feedback, 325 MHz Amplifiers IC datasheet.pdf