Yageo 9T12062A2371CAHFT
9T12062A2371CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2371CAHFT
Brief Description
RES SMD 2.37KOHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2371CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A2371CAHFT
QUANTITY
9T12062A2371CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2371CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2371CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.37k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2371CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2371CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2371CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2371CAHFT
IC OPAMP VFB 240MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
XFRMR ISO PWR 1/4KVA 1.1/2.2A datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONTROL RELAY VLT 120VAC 10-600V datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
CAP ALUM 1.5UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC LED DRIVER 8MSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 600W datasheet.pdf