Yageo 9T12062A2700DAHFT
9T12062A2700DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2700DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 270 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2700DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A2700DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A2700DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2700DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2700DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2700DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2700DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2700DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2700DAHFT
RES SMD 22 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
4740 STRIPBLOC INLET 6 OUT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 16A ITO220AC datasheet.pdf
RES SMD 19.1 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONN ASSY SIDE ENTRY 6POS M32 datasheet.pdf