Yageo 9T12062A32R4FBHFT
9T12062A32R4FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A32R4FBHFT
Brief Description
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A32R4FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A32R4FBHFT
QUANTITY
9T12062A32R4FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A32R4FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A32R4FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A32R4FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A32R4FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A32R4FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A32R4FBHFT
FIXED IND 12UH 1.71A 58 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 256TP 100K 24TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2A 66 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 3.3VOUT 33W datasheet.pdf