Yageo 9T12062A4420CAHFT
9T12062A4420CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4420CAHFT
Brief Description
RES SMD 442 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4420CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A4420CAHFT
QUANTITY
9T12062A4420CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4420CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4420CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4420CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4420CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4420CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4420CAHFT
IC MCU 8BIT 768B OTP 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
SINGLE BIDIRECTIONAL PROTECTOR datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 7.09"L X 4.33"W datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SRL 4CH 48-QFN datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - mini B 2.0 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf