Yageo 9T12062A7873FBHFT
9T12062A7873FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A7873FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 787K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A7873FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A7873FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A7873FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A7873FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A7873FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A7873FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A7873FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A7873FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A7873FBHFT
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 48V datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 12POS datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CREE XP-E GREEN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 200MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf