Yageo 9T12062A9311FBHFT
9T12062A9311FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A9311FBHFT
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A9311FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A9311FBHFT
QUANTITY
9T12062A9311FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A9311FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A9311FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A9311FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A9311FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A9311FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A9311FBHFT
AC/DC CONVERTER 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CLIP-TAG "7", .055"-.071" datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS INLINE PINS datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
RES 35K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TRIM 1-8.5PF 250V THRU HOLE datasheet.pdf