ASSMANN WSW Components A-TB350-TH15
A-TB350-TH15 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-TH15
Datasheet Download
A-TB350-TH15.pdf
Availability of A-TB350-TH15
QUANTITY
A-TB350-TH15 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-TH15
Internal Part NumberEIS-A-TB350-TH15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
TypePlug for Unshrouded Header
Number of Positions15
Positions Per Level15
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry90°
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesInterlocking (Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-TH15
Related LinksA-TB35, A-TB350-TH15 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-TH15 Details Description
Related parts for A-TB350-TH15
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 120V datasheet.pdf
RES 0.56 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/4W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
FIBER PATCH CABL LC/LC AQUA 164' datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 45D HI/T datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 60W datasheet.pdf