ASSMANN WSW Components A-TB350-TH19
A-TB350-TH19 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-TH19
Datasheet Download
A-TB350-TH19.pdf
Availability of A-TB350-TH19
QUANTITY
A-TB350-TH19 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-TH19
Internal Part NumberEIS-A-TB350-TH19
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
TypePlug for Unshrouded Header
Number of Positions19
Positions Per Level19
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry90°
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesInterlocking (Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-TH19
Related LinksA-TB35, A-TB350-TH19 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-TH19 Details Description
Related parts for A-TB350-TH19
CABLE 3POS .100 JUMPER 6 INCHES datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 6KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES 11.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 4.7K OHM 6SIP datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 10% AXIAL CAN datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
24-Bit, 192kHz Stereo ADC IC datasheet.pdf