ASSMANN WSW Components A-TB381-VM15
A-TB381-VM15 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-VM15
Datasheet Download
A-TB381-VM15.pdf
Availability of A-TB381-VM15
QUANTITY
A-TB381-VM15 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-VM15
Internal Part NumberEIS-A-TB381-VM15
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions15
Positions Per Level15
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew - Pressure Clip
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-VM15
Related LinksA-TB38, A-TB381-VM15 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-VM15 Details Description
Related parts for A-TB381-VM15
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 300PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG GRAY 250' datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 172K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 730MA 420 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 500MA 180 MOHM datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 12AWG YELLOW 500' datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH ACT-HI 10.5A 8DFN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 10W datasheet.pdf