ASSMANN WSW Components A-TB500-HG07
A-TB500-HG07 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HG07
Datasheet Download
A-TB500-HG07.pdf
Availability of A-TB500-HG07
QUANTITY
A-TB500-HG07 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HG07
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HG07
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level7
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current15A
Voltage300V
Wire Gauge12-28 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGray
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HG07
Related LinksA-TB50, A-TB500-HG07 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HG07 Details Description
Related parts for A-TB500-HG07
CONN RCPT/CAP 1POS FREE HANGING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CORDSET FEMALE 30' 16/3 PVC datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 9POS VERT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
XCEDE 4W 2PVH 6COL datasheet.pdf