ASSMANN WSW Components A-TB500-OQ19CV
A-TB500-OQ19CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-OQ19CV
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB500-OQ19CV.pdf
Availability of A-TB500-OQ19CV
QUANTITY
A-TB500-OQ19CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-OQ19CV
Internal Part NumberEIS-A-TB500-OQ19CV
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions19
Positions Per Level19
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-OQ19CV
Related LinksA-TB500, A-TB500-OQ19CV Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-OQ19CV Details Description
Related parts for A-TB500-OQ19CV
JUMPER-H2730TR/C2016A/X 2" datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 12 RES 22 OHM 24DRT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.5KV 10A TO263AB datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 92MA 6.7 OHM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 66W datasheet.pdf
HEATSHK 3.2MM ID 50MM L datasheet.pdf