ASSMANN WSW Components A-TB500-TC03
A-TB500-TC03 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TC03
Datasheet Download
A-TB500-TC03.pdf
Availability of A-TB500-TC03
QUANTITY
A-TB500-TC03 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TC03
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TC03
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Number of Levels1
Positions Per Level3
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current15A
Voltage300V
ColorBlue
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw0.3 Nm (2.6 Lb-In)
Screw ThreadM2.6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TC03
Related LinksA-TB50, A-TB500-TC03 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TC03 Details Description
Related parts for A-TB500-TC03
CONN HEADER VERT .100 18POS 15AU datasheet.pdf
ACCESSORY RETAINING PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CLINCHER VERTICAL LATCHI-NG HDR datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TOOLING WASHER datasheet.pdf
12CKT PICOFLEX 230MM LONG datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 301 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf