ASSMANN WSW Components A-TB500-VJ04H
A-TB500-VJ04H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-VJ04H
Datasheet Download
A-TB500-VJ04H.pdf
Availability of A-TB500-VJ04H
QUANTITY
A-TB500-VJ04H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-VJ04H
Internal Part NumberEIS-A-TB500-VJ04H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Number of Levels1
Positions Per Level4
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
Wire Gauge12-30 AWG
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-VJ04H
Related LinksA-TB50, A-TB500-VJ04H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-VJ04H Details Description
Related parts for A-TB500-VJ04H
LED YELLOW DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CBL ASSY AUTO PLUG 12V 2P-EP407 datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 91 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW DO34 datasheet.pdf