ASSMANN WSW Components A-TB750-VJ14H
A-TB750-VJ14H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-VJ14H
Datasheet Download
A-TB750-VJ14H.pdf
Availability of A-TB750-VJ14H
QUANTITY
A-TB750-VJ14H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-VJ14H
Internal Part NumberEIS-A-TB750-VJ14H
Number of Levels1
Positions Per Level14
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
FeaturesInterlocking (Side)
Color-
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-VJ14H
Related LinksA-TB75, A-TB750-VJ14H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-VJ14H Details Description
Related parts for A-TB750-VJ14H
CONN HEADER 31POS .100 SGL SMD datasheet.pdf
KNOB BLK GLOSS.625"DIA.125"SHAFT datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT .1A ROLL LEVER datasheet.pdf
IC THERMOSTAT PRESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 36-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
CABLE MARKER WSMH 48MM 1=50PCS datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC RA GRN 11A 17 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
TV 11C 11#12 PIN RECP datasheet.pdf
DSUB 25 F CRIMP G50 TIN datasheet.pdf