Microsemi SoC A1425A-VQ100C
A1425A-VQ100C picture photo
Mfg. Part Number
A1425A-VQ100C
Brief Description
IC FPGA 83 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A1425A-VQ100C.pdf
Availability of A1425A-VQ100C
QUANTITY
A1425A-VQ100C Order Process
Ship out your order
Specifications of A1425A-VQ100C
Internal Part NumberEIS-A1425A-VQ100C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLA1425A Family 23/Jan/2012
Multiple Devices 01/Aug/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package90
SeriesACT™ 3
Number of LABs/CLBs310
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits-
Number of I/O83
Number of Gates2500
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A1425A-VQ100C
Related LinksA1425A, A1425A-VQ100C Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A1425A-VQ100C Details Description
Related parts for A1425A-VQ100C
CONN ADAPT SMA JACK TO N JACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 220 OHM 25% datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 20% 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT FLASH 100-LQFP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .050 THRUHL datasheet.pdf