Vishay/BCcomponents A151J15C0GL5UAA
A151J15C0GL5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A151J15C0GL5UAA
Brief Description
CAP CER 150PF 500V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A151J15C0GL5UAA.pdf
Availability of A151J15C0GL5UAA
QUANTITY
A151J15C0GL5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A151J15C0GL5UAA
Internal Part NumberEIS-A151J15C0GL5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A151J15C0GL5UAA
Related LinksA151J15, A151J15C0GL5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A151J15C0GL5UAA Details Description
Related parts for A151J15C0GL5UAA
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES MO 1W 18 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 20SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 332 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES 287 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf