Omron Automation & Safety A16N-PR123
A16N-PR123 picture photo
Mfg. Part Number
A16N-PR123
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
SWITCH PLATE E-STOP SLOW/START
Datasheet Download
A16N-PR123.pdf
Availability of A16N-PR123
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
A16N-PR123 Order Process
Ship out your order
Specifications of A16N-PR123
Internal Part NumberEIS-A16N-PR123
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilyAccessories
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A16N-PR123
Related LinksA16N-, A16N-PR123 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A16N-PR123 Details Description
Related parts for A16N-PR123
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
SFC 1/30 BLU 150/BX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 2A 8TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 2POS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf