Cardinal Components CPFBZ-A2C4-32.768KD12.5
CPFBZ-A2C4-32.768KD12.5 picture photo
Mfg. Part Number
CPFBZ-A2C4-32.768KD12.5
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 10ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD
Datasheet Download
CPFBZ-A2C4-32.768KD12.5.pdf
Availability of CPFBZ-A2C4-32.768KD12.5
QUANTITY
CPFBZ-A2C4-32.768KD12.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPFBZ-A2C4-32.768KD12.5
Internal Part NumberEIS-CPFBZ-A2C4-32.768KD12.5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCPFB
PackagingCut Tape (CT)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.343" L x 0.146" W (8.70mm x 3.70mm)
Height0.098" (2.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPFBZ-A2C4-32.768KD12.5
Related LinksCPFBZ-A2C4-, CPFBZ-A2C4-32.768KD12.5 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPFBZ-A2C4-32.768KD12.5 Details Description
Related parts for CPFBZ-A2C4-32.768KD12.5
FUSE BOARD MOUNT 3.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M12-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
IC CLK EMI REDUCTION FREQ 8TSSOP datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 75A AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 100KHZ SOT23-3 datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf