Omron Automation & Safety A22L-GA-6A-10A
A22L-GA-6A-10A picture photo
Mfg. Part Number
A22L-GA-6A-10A
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-GA-6A-10A.pdf
Availability of A22L-GA-6A-10A
QUANTITY
A22L-GA-6A-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-GA-6A-10A
Internal Part NumberEIS-A22L-GA-6A-10A
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-On
Current Rating10A (AC/DC)
Color - Actuator/CapBlue
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)6 VAC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-GA-6A-10A
Related LinksA22L-GA, A22L-GA-6A-10A Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-GA-6A-10A Details Description
Related parts for A22L-GA-6A-10A
IC DAS 12BIT 100KSPS BUS 28-SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 14POS datasheet.pdf
RES 1.69M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 3KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC IF-PLL I2C-BUS DEMOD 24-SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.6A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf