Omron Automation & Safety A22NZ-BMA-TGA
A22NZ-BMA-TGA picture photo
Mfg. Part Number
A22NZ-BMA-TGA
Brief Description
GRNPLASTIC, MUSHRM ILUM
Datasheet Download
A22NZ-BMA-TGA.pdf
Availability of A22NZ-BMA-TGA
QUANTITY
A22NZ-BMA-TGA Order Process
Ship out your order
Specifications of A22NZ-BMA-TGA
Internal Part NumberEIS-A22NZ-BMA-TGA
SeriesA22NL
(Select First, Then Apply Filters) Compatible SeriesOmron, A22NL
Actuator TypePushbutton, Round
IlluminationIlluminated
Panel Cutout Dimensions22.3mm (Round)
RequiresContact Block(s), Illumination Source
TypeMaintained
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22NZ-BMA-TGA
Related LinksA22NZ-, A22NZ-BMA-TGA Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22NZ-BMA-TGA Details Description
Related parts for A22NZ-BMA-TGA
CONN RECEPT 8POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC POT DGTL 10K SGL 8-MSOP datasheet.pdf
FLANGED OUTLET NEMA L16-30 datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 14.96K OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
RASPBERRY PI 4" TFT DISPLAY datasheet.pdf