Allegro MicroSystems, LLC A3240LLT
A3240LLT picture photo
Mfg. Part Number
A3240LLT
Brief Description
IC SWITCH HALL EFFECT SOT89
Datasheet Download
A3240LLT.pdf
Availability of A3240LLT
QUANTITY
A3240LLT Order Process
Ship out your order
Specifications of A3240LLT
Internal Part NumberEIS-A3240LLT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series-
PackagingBulk
Sensing Range50G Trip, 5G Release
TypeSpecial Purpose
Voltage - Supply4.2 V ~ 24 V
Current - Supply6mA
Current - Output (Max)25mA
Output TypeOpen Collector
Features-
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Package / CaseTO-243AA
Supplier Device PackageSOT-89-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3240LLT
Related LinksA324, A3240LLT Datasheet, Allegro MicroSystems, LLC Distributor
A3240LLT Details Description
Related parts for A3240LLT
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 2KV NP0 1808 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
LED PMI FLUSH 110VAC BLUE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS SKT datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 50V 15A GBPC-T/W datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 0.6NH 1A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250V X7R RADIAL datasheet.pdf