Microsemi SoC A54SX16A-TQG100A
A54SX16A-TQG100A picture photo
Mfg. Part Number
A54SX16A-TQG100A
Brief Description
IC FPGA 81 I/O 100TQFP
Datasheet Download
A54SX16A-TQG100A.pdf
Availability of A54SX16A-TQG100A
QUANTITY
A54SX16A-TQG100A Order Process
Ship out your order
Specifications of A54SX16A-TQG100A
Internal Part NumberEIS-A54SX16A-TQG100A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Total RAM Bits-
Number of I/O81
Number of Gates24000
Voltage - Supply2.25 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A54SX16A-TQG100A
Related LinksA54SX16A, A54SX16A-TQG100A Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A54SX16A-TQG100A Details Description
Related parts for A54SX16A-TQG100A
WIRE MARKER B/Y .05-.12"1000PC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
BCF 3.81/03/180LR SN OR BX datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
RES 82 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC QUADRATURE DEMOD 40LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 6.04M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.5A 240 MOHM datasheet.pdf