TE Connectivity AMP Connectors A9BBG-1002F
A9BBG-1002F picture photo
Mfg. Part Number
A9BBG-1002F
Manufacturer
Product Category
Flat Flex Cables (FFC, FPC)
Brief Description
FLEX CABLE - AFF10G/AF10/AFF10G
Datasheet Download
A9BBG-1002F.pdf
Availability of A9BBG-1002F
QUANTITY
A9BBG-1002F Order Process
Ship out your order
Specifications of A9BBG-1002F
Internal Part NumberEIS-A9BBG-1002F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyFlat Flex Cables (FFC, FPC)
Series-
Contact TerminationReceptacle to Receptacle
Length2.0" (50.8mm)
Number of Positions10
Pitch0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A9BBG-1002F
Related LinksA9BBG, A9BBG-1002F Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
A9BBG-1002F Details Description
Related parts for A9BBG-1002F
RES 5.1 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD DEMO DAC1408D750 datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS T 800A 300V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 12MLF datasheet.pdf
IC PWR MGMT I.MX6 56QFN datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 2W SMBJ datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf