Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions AA-250-24-44-LE-XX
AA-250-24-44-LE-XX picture photo
Mfg. Part Number
AA-250-24-44-LE-XX
Manufacturer
Product Category
Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
Brief Description
THERMOELECTRC ASSY AIR-AIR 24V
Datasheet Download
AA-250-24-44-LE-XX.pdf
Availability of AA-250-24-44-LE-XX
QUANTITY
AA-250-24-44-LE-XX Order Process
Ship out your order
Specifications of AA-250-24-44-LE-XX
Internal Part NumberEIS-AA-250-24-44-LE-XX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLaird Outdoor Cooler Series
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
SeriesAA
Heat Transfer TypeAir to Air
Power - Cooling244W
Current12.1A
Voltage24V
Fan LocationCold Side / Warm Side
Power - Input-
Operating Temperature-40°C ~ 55°C
Weight0.001 KG
Dimensions - Overall400mm L x 153mm W x 204mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AA-250-24-44-LE-XX
AA-250-24-44-LE-XX Details Description
Related parts for AA-250-24-44-LE-XX
IC REG LDO 3.3V 5A TO263 datasheet.pdf