Abracon Corporation ABL-36.000MHZ-B4Y-T
ABL-36.000MHZ-B4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABL-36.000MHZ-B4Y-T
Brief Description
Crystal 36.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
ABL-36.000MHZ-B4Y-T.pdf
Availability of ABL-36.000MHZ-B4Y-T
QUANTITY
ABL-36.000MHZ-B4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABL-36.000MHZ-B4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABL-36.000MHZ-B4Y-T
TypeMHz Crystal
Frequency36MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height0.138" (3.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABL-36.000MHZ-B4Y-T
Related LinksABL-36.00, ABL-36.000MHZ-B4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABL-36.000MHZ-B4Y-T Details Description
Related parts for ABL-36.000MHZ-B4Y-T
CONN FFC VERT 21POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD DL 16TSSOP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
SPRING PIN 628004224 datasheet.pdf
LED OSLON AMBER RED datasheet.pdf
GRIP SPLIT LACE LOCKING BALE datasheet.pdf
RES 625 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf