Abracon Corporation ABLJO-200.000MHZ-T2
ABLJO-200.000MHZ-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ABLJO-200.000MHZ-T2
Brief Description
OSC XO 200.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ABLJO-200.000MHZ-T2.pdf
Availability of ABLJO-200.000MHZ-T2
QUANTITY
ABLJO-200.000MHZ-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLJO-200.000MHZ-T2
Internal Part NumberEIS-ABLJO-200.000MHZ-T2
3D ModelABLJO.pdfABLJO.stp
Standard Package250
SeriesABLJO
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency200MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLJO-200.000MHZ-T2
Related LinksABLJO-200, ABLJO-200.000MHZ-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLJO-200.000MHZ-T2 Details Description
Related parts for ABLJO-200.000MHZ-T2
IC OPAMP GP 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 20V OUTPUT 200MA datasheet.pdf
IC SECURITY CTRLR 16BIT M5.1 datasheet.pdf
RES SMD 17.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 120 OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 7.5NH 300MA 370 MOHM datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SF-5EP1N8AA500 datasheet.pdf
GT 4C 4#16 SKT PLUG datasheet.pdf
Low Cost 270 MHz Differential Receiver Amplifiers IC datasheet.pdf