Abracon Corporation ABLS7M2-24.000MHZ-D-2Y-T
ABLS7M2-24.000MHZ-D-2Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABLS7M2-24.000MHZ-D-2Y-T
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ABLS7M2-24.000MHZ-D-2Y-T.pdf
Availability of ABLS7M2-24.000MHZ-D-2Y-T
QUANTITY
ABLS7M2-24.000MHZ-D-2Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABLS7M2-24.000MHZ-D-2Y-T
Internal Part NumberEIS-ABLS7M2-24.000MHZ-D-2Y-T
FamilyCrystals
SeriesABLS7M2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD, Flat Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)
Height0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABLS7M2-24.000MHZ-D-2Y-T
Related LinksABLS7M2-24.0, ABLS7M2-24.000MHZ-D-2Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABLS7M2-24.000MHZ-D-2Y-T Details Description
Related parts for ABLS7M2-24.000MHZ-D-2Y-T
CARD EDGE CONN 10POS W/FLANGE datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 400MA 220 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER BRD/BRD .5MM 100POS datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 1000A AC/DC datasheet.pdf
IC SMART CARD INTERFACE 32-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
LMZFL 5/6/135 3.5 GN datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 100MA 1.18 OHM datasheet.pdf