Abracon Corporation ABM11-36.000MHZ-D2X-T3
ABM11-36.000MHZ-D2X-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM11-36.000MHZ-D2X-T3
Brief Description
Crystal 36.0000MHz 20ppm 10pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM11-36.000MHZ-D2X-T3.pdf
Availability of ABM11-36.000MHZ-D2X-T3
QUANTITY
ABM11-36.000MHZ-D2X-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM11-36.000MHZ-D2X-T3
Internal Part NumberEIS-ABM11-36.000MHZ-D2X-T3
3D ModelABM11.pdfABM11.stp
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency36MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.023" (0.59mm)