Abracon Corporation ABM11-44.000MHZ-D2X-T3
ABM11-44.000MHZ-D2X-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM11-44.000MHZ-D2X-T3
Brief Description
Crystal 44.0000MHz 20ppm 10pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM11-44.000MHZ-D2X-T3.pdf
Availability of ABM11-44.000MHZ-D2X-T3
QUANTITY
ABM11-44.000MHZ-D2X-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM11-44.000MHZ-D2X-T3
Internal Part NumberEIS-ABM11-44.000MHZ-D2X-T3
3D ModelABM11.pdfABM11.stp
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency44MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.023" (0.59mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM11-44.000MHZ-D2X-T3
Related LinksABM11-44.00, ABM11-44.000MHZ-D2X-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM11-44.000MHZ-D2X-T3 Details Description
Related parts for ABM11-44.000MHZ-D2X-T3
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC DIFF LINE RECEIVER HS 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
HDM BACKPLANE SINGLE PIN datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
TFLEX 3130H 9" X 9" datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT NEON 230V AMBER datasheet.pdf