Abracon Corporation ABM3B-24.000MHZ-B-4-Y-T
ABM3B-24.000MHZ-B-4-Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-24.000MHZ-B-4-Y-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-24.000MHZ-B-4-Y-T.pdf
Availability of ABM3B-24.000MHZ-B-4-Y-T
QUANTITY
ABM3B-24.000MHZ-B-4-Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-24.000MHZ-B-4-Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-24.000MHZ-B-4-Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM3B.pdfABM3B.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM3B
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-24.000MHZ-B-4-Y-T
Related LinksABM3B-24.00, ABM3B-24.000MHZ-B-4-Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-24.000MHZ-B-4-Y-T Details Description
Related parts for ABM3B-24.000MHZ-B-4-Y-T
CONN HEADER .100 DUAL STR 70POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 2442MHZ 0805 datasheet.pdf
COPPER LUG 3/8" HOLE #1 AWG datasheet.pdf
RES 234 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PAC-CTLX-RV24-V3 CBL ASSY datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
FLOATING SHEAR FRONT datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 2% 11W 1206 datasheet.pdf